Jdi na obsah Jdi na menu
 


letní potravinový must-have !

 V létě vaše tělo potřebuje zvýšenou péči a dvojnásobnou hydrataci. Dopřáváte mu ty správné vitamíny, které si žádá? 

 

Citrony
Převařte vodu, počkejte, až trochu vystydne, a přidejte šťávu z jednoho citronu. Pročistíte si organismus a rozpumpujete játra. Citronový džus také zrychluje trávení tuků a pomáhá vstřebávání důležitých minerálů.

 

Mléko
Abyste měla zdravé kosti a zuby, potřebujete vápník. Jedním z jeho nejlepších poskytovatelů jsou mléčné výrobky. Snažte se proto denně zkonzumovat dvě až tři porce. Zkuste kefír nebo jogurt k snídani, plátek sýra ke svačině a sklenici mléka před spaním.

 

 

Červené víno
Rudé hrozny dokážou zlikvidovat zákeřné bakterie i viry. Kromě toho pročistí ledviny a chrání trávicí trakt před infekcemi. Pigment v červených hroznech má navíc protizánětlivé účinky a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Kuřecí maso
Kuře neobsahuje moc tuku, zato spoustu proteinů, které jsou životně důležité pro tvorbu svalové hmoty. A svaly nemáte jen na ozdobu! Platí tu jednoduchá rovnice: čím pevnější máte svaly, tím rychlejší je váš metabolismus a tím více tuku zvládnete spálit. Svaly pálí kalorie jako výkonná pec i ve chvíli, kdy pokojně spíte.

 

Lněná semínka
Chlubí se vysokým obsahem esenciálních mastných kyselin, tedy zdravých tuků, které pečují o každou buňku těla, regulují metabolismus a udržují srdce v kondici. Omega-3 mastné kyseliny z lněného semena také pomáhají odbourávat tuky. Jsou bohaté i na vlákninu, která bojuje proti zácpě. Len zároveň zklidňuje podrážděný žaludek.

 

Mandle
Mandle dodají tělu sloní dávku hořčíku, životně důležitého minerálu, který tělu prokazuje spoustu dobrých skutků. Například upravuje krevní tlak. Hořčík v kombinaci s vitaminem B6 (ten také najdete v mandlích) pomáhá překonat stresová období a mírní úzkost. Vlastně působí jako přírodní antidepresivum.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< květen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 53140
Měsíc: 1147
Den: 28